sobota, 27 września 2014

17.Krzyżyki:)

Dziś na szybko o moich krzyżykach:) Mam wrażenie, że troszkę je zaniedbałam:) W zamyśle blog miał być głównie o krzyżykach, ale w praktyce różnie to wychodzi:)

Być może dlatego, że było lato, a latem siłą rzeczy wyszywam mniej. Korzystamy z Wikusią ze słońca i świeżego powietrza:)

Ale zbliża się jesień, którą kocham za to, że często jest szaro, zimno i leje i bez wyrzutów sumienia można siedzieć w domu, pić coś ciepłego i krzyżykować całe długie jesienne popołudnie i wieczór:) Zimę też za to lubię :) No bo przecież nie za mróz i śnieg?!

No ale do rzeczy. Od jakiegoś czasu kupuję gazetki Haft gobelinowy:) Są tam same cuda, które najchętniej wszystkie naraz bym wyszywała:) Zwykle wyszywałam na kanwie drobnej całe krzyżyki, ale wybrałam sobie pewien gobelin, który chciałam wyszyć haftem gobelinowym. Zakupiłam więc specjalna kanwę o większych oczkach, ponieważ chciałam wyszywać półkrzyżykami.

A zamarzył mi się ten oto obraz KLIK

Moje prace posuwały się małymi kroczkami, bo zawsze coś:) A druga sprawa jest taka, że obraz jest po pierwsze dość duży, no największy w zasadzie w mojej dotychczasowej karierze hafciarskiej, a po drugie, nie spodobało mi się haftowanie półkrzyżykiem. Wolę całe krzyżyki, no ale dzieło trzeba dokończyć. pocieszający jest fakt, że taką techniką wyszywanie idzie o wiele szybciej:)

Moja praca póki co wygląda o tak:


Ten bałagan jest oczywiście artystyczny:)

No teraz już tak:)


Czyli podstawę, cały dół mamy:) Jeszcze 3 takie części i będę w domu:)

No nie mogę zapomnieć o mojej pomocnicy:)

"Mama syjemy!!"

Od kilku dni praca niestety leży, bo troszkę innych robótek się pojawiło, ale o tym niebawem, jak będę się mogła pochwalić:)

Ciao!!!6 komentarzy:

 1. hej córciu o 4.58 to ty chyba smacznie spałaś mam racje buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamuś, a kto by mnie o tej porze z łózka sciągnał:) Komputer szaleje:)

   Usuń
 2. Taka pomoc jest nieoceniona:) trzeba korzystać póki chce pomagać ;P

  OdpowiedzUsuń

Komentarze obraźliwe nie będą publikowane.